Hasonló termékek
Követhető-e Jézus
Követhető-e Jézus? Sokan úgy gondolják, Jézus különleges személye és nagysága utánozhatatlan. Valóban, elhívása speciális és megismételhetetlen. Azonban a Jézus-történet evangéliumokká formálódó elbeszélései mégsem pusztán az Isten Fiának, a Messiásnak a bemutatását végzik el.
A fowleri hitfejlődés-elmélet értékelése és alkalmazási területei
A könyv mindenki számára hasznos lehet, aki szeretné mélyebben megérteni, miért jellemzi a hívő emberek hitét a bizonyosság vagy éppen a kétség, a lelkes rajongás vagy a túlzott szkepticizmus, a kritikus távolságtartás más hitektől vagy a párbeszédképesség az egészen más vallást követők felé.
Egyéni panaszénekek a Zsoltárok könyvében
A panaszzsoltárok írói vágynak az Istennel való közösségre. Az ő példájuk a mai ember számára is mély üzenetet hordoz, amelyhez útmutatást nyújt ez a könyv.
Bevezetés a szerhasználó nők világába
Ebben a kötetben a nők és a szerhasználat sajátosságainak ismertetése történik meg a legfrissebb nemzetközi és hazai kutatások, valamint a klinikai gyakorlatok tükrében.
Kvalitatív drogkutatások
A kötetben a szerző az utóbbi években végzett, budapesti drogszcénákkal kapcsolatos kvalitatív kutatásainak eredményeit foglalja össze. A kutatások a város egymáshoz kapcsolódó, átfedő, mégis jól körvonalazható droghasználói szcénáiban készültek. Elsősorban a droghasználók kerülnek bemutatásra, a szcénák más alkotórészei mintegy háttérként jelennek meg a kötetben. A kvalitatív kutatások módszere feltételezi a kutatás alanyainak akció-reakció értelmezését, párhuzamosan a kutató terepen történő - és azon túli, így a kötet megírása közbeni - jelenlétének folyamatos interpretációjával.
Drogok és felnőttek
Őszintén ajánlom a könyvet az addiktológia területén tevékenykedő szakemberek mellett (akik számára ez a kötet várhatóan "kötelező olvasmánnyá" válhat) mindazoknak a társadalmi problémák felé nyitott érdeklődőknek, akik nem riadnak vissza az olykor száraznak tűnő, számokkal tarkított tudományos elemzésektől.
Demetrovics Zsolt
Szerencsejáték életre-halálra
A Szerencsejáték életre-halálra első ránézésre egy kissé hatásvadász, bulváros cím. Pedig nem az. Akik a klinikai gyakorlatban találkoznak előrehaladott állapotú szerencsejáték-függőkkel, jól tudják, hogy ez egy nagyon súlyos betegség. Nincs benne semmi romantikus, vidám vagy könnyed dolog, ami akár kicsit is hasonlítana a játék eredeti értelméhez. A könyv ezt a problémát mutatja be, a korábbi szenvedélybeteg, ma már több mint 20 éve absztinens szerző tollából.
Testképek a gyógyításban
A testkép napjainkra önálló kutatási területet képvisel, amely a fiziológiai vonatkozásoktól a fejlődéslélektani aspektusokon át a társadalmi kontextus és a testkép közt fennálló, rendkívül összetett viszonyrendszerig számos kérdéskörrel foglalkozik. A most közreadott kötet tanulmányai három tematikus csoportra oszthatók. Az első ezek közül az egészséges fejlődés és a testkép viszonyával foglalkozó írásokat tartalmazza. A második csoportba kerültek a különféle patológiás állapotok és a testkép összefüggéseit taglaló dolgozatok, a harmadik csoportban pedig a gyógyító szakember testképének sajátosságait integratív szemléletben vizsgáló tanulmányok találhatók. Jó olvasást kívánunk!
Leírás
Az illegális droghasználattal kapcsolatos közpolitikai viták 2005-re Magyarországon végképp megfenekleni látszanak. A tiltás és a tűrés álláspontjai közötti merev szembenállás nemcsak a hosszú távú stratégiák kialakítását, de az értelmes társadalmi párbeszéd lehetőségét is veszélyezteti. Ebben a helyzetben a tudományos igényű megszólalás feladata egyre sürgetőbbé, de egyre nehezebbé is válik. Az utóbbi években, nemzetközi szakmai körökben, olyan változások tanúi lehetünk, melyek a drogjelenségek körül folyó tudományos diskurzust új utakra vezethetik. Ezek az erőfeszítések a droghasználat kérdését a társadalmi közegben jelentkező hatások elemzésén keresztül igyekeznek megközelíteni. Itt egyre hangsúlyosabb szerepet kap a francia filozófus Michel Foucault munkáira való hivatkozás. Ezek a hivatkozások fontosak, mert az új elméleti keretek új reprezentációs lehetőségeket és új, akár a gyakorlati szinten is kamatoztatható lehetőségeket nyújthatnak. Jelen kötet arra vállalkozik, hogy szempontokkal és konkrét példákkal szolgáljon a foucault-i perspektíváknak az illegális droghasználat problématerületén való termékeny alkalmazásához. E vállalkozás újszerűségét mutatja, hogy e megközelítésnek még a nemzetközi színtéren sem szenteltek önálló tematikus összeállítást. A hazai és külföldi társadalomtudósok és szakértők elemzései mellett a kötet helyet ad Foucault egyik, a drogok történetét érintő előadásának.
Rácz József egyetemi magántanár, a MTA Pszichológiai Kutatóintézet tudományos főmunkatársa, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar Addiktológiai Tanszékének vezetője, a Kék Pont Addiktológiai Központ és Ambulancia igazgatója. Az 1980-as évektől foglalkozik ifjúsági szcénák kutatásával, elsősorban a droghasználat témakörben. 2006-tól az EMCDDA Tudományos Tanácsának tagja.
Takács Ádám filozófus, az ELTE BTK Atelier Magyar-Francia Társadalomtudományi Központ munkatársa. Elsősorban fenomenológiával és történelemelmélettel foglalkozik.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Rácz József, Takács Ádám |
Megjelenés | 2006 |
Terjedelem | 164 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9637343946 |
Sorozat | Elméletek-modellek sorozat |