Hasonló termékek
Átmeneti rítusok.
A magyar társadalolmtudományi könyvkiadás nagy adósságai közé tartozik a 20. század elejének klasszikus vallásantropológiai értekezése, Arnold van Gennep Átmeneti rítusok című műve. Noha közel száz évvel ezelőtti (1909) megjelenése óta a rítuskutatás egyik alapművévé (és nyomában az "átmeneti rítus" fogalma mára általánosan bevett terminus technicusszá) vált, a magyar olvasóközönség számára mindeddig nem volt hozzáférhető magyar nyelven.
Létkérdések a születés körül
Hiedelem és hagyomány
A kvalitatív kutatás alapjai
A könyv az adatelemzés és adatgyűjtés valamennyi lépésére rámutat (a leírástól a grounded theory megfogalmazásáig) az elméleti mintavétel módszerének alkalmazásával.
Kamaszéletmód Magyarországon
A kötet a serdülők világába, életmódjába, egészséggel kapcsolatos szokásaiba kalauzolja az olvasót az Iskoláskorú Gyermekek Egészségmagatartása (Health Behaviour in Schoolaged Children) nemzetközi együttműködésben megvalósuló kutatás rendszeresen megjelenő, esedékes nemzeti jelentésén keresztül.
A langobardok története
A hosszú vándorút végén a mai Magyarország területéről Itáliába vonuló és ott letelepedő germán nép, a langobardok történetét a VIII. század végén örökítette meg a tudós szerzetes, Paulus Diaconus. Nagy Károly frank uralkodó udvarából Monte Cassino bencés kolostorába visszavonulva olyan művet alkotott, amely nagy hatást tett a középkori krónikásokra éppúgy, mint a reneszánsz kor íróira.
Xántus János írásai
A humánetika és a természetvédelem megközelítéséből
"A polihisztor Xántus János a XIX. században élt és tevékenykedett. A szerző meggyőződése szerint: ,,olyan időszak volt ez a humán történelem során, amelyben nemcsak az emberi tevékenység sokfélesége, alkotóképességének kibontakozása teremtődött meg,hanem megalapozódott az erőfölényre épülő, az egész földi bioszférát érintő, pusztítást is magában hordozó gondolkodásmód."
Leírás
A kulturális antropológus és orientalista szerző kutatását az otthon szülés témakörében 2005 és 2010 között végezte Magyarországon. Noha könyve fókuszában az otthon szülés áll, valójában azon túlmenően a gyermekszülés és a születés alternatív értelmezése érdekli, illetve azok a nők, akik gyermekük születését „másként” képzelik el. Könyvében amellett érvel, hogy az otthon szülés témája számos olyan kutatási kérdést, vizsgálati lehetőséget rejt magában, amelyek messze túlmutatnak egy szülési/születési mód tárgyalásán: a különböző nemi (főként női) szerepek, az identitás formálódása, a test-képek és reprezentációk, az új típusú közösségek kialakulása, az értékrendek és normarendszerek összeütközése, a hatalom kérdései stb. a kulturális antropológiában régóta bevett kérdésnek számítanak. Így a könyv végső soron egy olyan gondolkodásmódot kíván feltárni, amelynek sokkal inkább csupán része az otthon szülés, mintsem annak eredője. A modern és az alternatív szüléskultúra tárgyalása arra a tényre világít rá, hogy a szülés és születés számos „szabályszerűsége” alapvetően társadalmi konstrukció.
A könyv hasznos olvasmány lehet mindazok számára, akik az alternatív mozgalmak, a posztmodern szüléskultúra vagy a nemek társadalmi viszonyulásai iránt érdeklődnek, de nem lesz közömbös azon leendő vagy gyakorló édesanyák és édesapák számára sem, akik folyamatában és tág összefüggésrendszerében szeretnék megérteni a különböző szüléskultúrák elveit és természetét.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kisdi Barbara |
Megjelenés | 2013 |
Terjedelem | 360 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789639457850 |
Sorozat | Kultúrák Keresztútján sorozat |