Hasonló termékek
Református templomok
2010 - 2020
A kötet a Magyarországon 2010 és 2020 között épült református templomok tizenöt szép példáját mutatja be.
A homiletikai aptum
A homiletikai aptum az igehirdetés inkarnációs pontja.
A könyvben a következő kérdésekre keressük a választ: Miért nem maradunk inkább csöndben? Milyen kapcsolatban van a klasszikus retorikai aptum a homiletikai aptummal? Mi a kapcsolat az inkarnáció, az igehirdetés és a beszéd között? Mit jelent az a reformátori tanítás, hogy Isten Igéjének hirdetése Isten Igéje? A kalcedóni dogma tükrében hogyan elválaszthatatlan, oszthatatlan, elkülöníthetetlen az igehirdetésben az isteni és emberi? Miért lehet és kell őszinte, akár megválaszolatlan kérdéseket feltenni az igehirdetésben?
Az Ószövetség teológiai üzenete
Az Ószövetség vagy Héber Biblia magyarázatának számtalan megközelítési módja lehetséges, és valóban, számtalan magyarázat született: irodalmi és ikonográfiai, régiségtani és történeti, geográfiai és botanikai - és még ezernyi egyéb szempont szerint történt és történik a szövegek újracsoportosítása és (át)értelmezése.
A III. szibillakönyv
Az emberáldozattól az istennév kimondhatatlanságáig
Az Ószövetség gondolatvilágának kétféle megközelítése, a vallástörténeti és a teológiai, igen közel áll egymáshoz, mégsem azonos. A vallástörténeti a vallási gondolatok kialakulását, azok hátterét és a gyakorlatban való megjelenését, a vallásgyakorlatot vizsgálja, míg a teológiai magukra a gondolatokra, azok tartalmára és összefüggésrendszerére koncentrál.
Hitetek mellé tudományt
Az alábbi kötet a Fiatal Kutatók és Doktoranduszok V. Nemzetközi Teológus Konferenciáján résztvevõ elõadások publikálásra érdemesnek talált felszólalásainak írott anyagait tartalmazza. Az angol és magyar nyelven megjelent mûvek a teológia szinte minden területét érintik, de nem csupán a szûken vett hittudomány kérdéseit vizsgálják.
Leírás
Kötetünk a 2018. október 25-26-án Hagyomány, Identitás, Történelem (HIT2018) címmel, a KRE HTK Egyháztörténeti Tanszéke, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Kara és a Református Közéleti és Kulturális Központ által közösen szervezett tudományos konferencia előadásainak szerkesztett szövegeit tartalmazza.
A konferencia iránti nagy érdeklődés visszaigazolta a szervezők eredeti szándékát, hogy a magyar reformátusság közel fél évezredes történetéről, a reformáció örökségéről, a református felekezeti hagyomány, történeti identitás, kulturális emlékezet formálódásának eredendően interdiszciplináris megközelítést igénylő, komplex témaköreiről a Reformáció 501. évében is folytatódjon a 2017. esztendő nagyszabású évfordulós megemlékezéseinek tapasztalataira épülő, minél szélesebb körű, a társtudományok képviselőit is megszólító tudományos eszmecseréje.
Bízunk abban, hogy a most útjára indított kötetsorozat segíteni tudja a különböző tudományágak közötti termékenyítő párbeszédet és hozzájárul ahhoz, hogy jobban megismerjük és megértsük a magyar református közösségek történetének kevésbé ismert szeleteit, az egyház társadalmi-kulturális szerepének alakulását, református hagyományaink, történeti identitásunk múltbeli gyökereit, formálódásának, inspirációinak forrásait.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Lányi Gábor |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 460 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9634145701 |