Hasonló termékek
Vegyünk búcsút együtt a szeretettől
A cím, Vegyünk búcsút együtt a szeretettől, a narrátor öccsének temetésén elhangzó búcsúztató első sorára utal: Vegyünk búcsút együtt Roy Venkenraytől. Roy egy abszurd baleset áldozatává vált, és néhány napos kóma után hunyt el. Ha a család többi tagja több felelősségérzettel bírt volna, esélye lett volna a túlélésre. Ám anyját, Millie-t, és apját, Stafot túlságosan is lekötötték alternatív partnereik, akiknek ágyában a boldogságot keresték, bátyját, Gretjant pedig kizárólag saját művészi ambíciói érdekelték. Max Eugene, a narrátor három napon keresztül folytatja monológját, amelyben a harag, a felháborodás, a kellemetlenkedés és a szeretet hiteles egységbe olvad. A halál és a kétségbeesés történetét Gronda a komikus regiszterek teljes skáláján játssza el nekünk.
A könyv kritikai fogadtatása ragyogó volt, és 2010-ben versenyben volt a legjobb első könyvért járó akadémiai díjért.
Selyem, olló - Marina, avagy az önéletrajzról
"Tizenhárom év Nyugat-Berlinben. A barátaim Charlottenburgban, Steglitzben. Claudio bátorított, Benno helyet csinált nekem az íróasztalán.
Virginia Woolf. Charlotte Salomon. Nők, akik meg akarnak szökni a gyerekkorból. A hamis alázatosság ellen. A haragért. És az emlékezésért."
Ajándékok
„Franziska Gerstenberg érti a módját, hogy miként tudja alakjainak lélektanát tapintatosan és beleérzéssel megrajzolni, a magányosságukat, az illúzióvesztésüket és csalódásaikat egyszerre tolakodástól mentesen, de mégis határozottan leírni. Tökéletesen uralja a rövid novellaformát.” (Jochen Rack)
Mentafagylalt. 24 mai katalán elbeszélő
Antológiánk a kortárs, a modern és a középkori katalán irodalmat bemutató Katalán könyvtár nyolcadik kötete. A sorozatot, amelynek első hét kötete 1997 és 2004 között jelent meg, a Kiadó évenként két újabb művel szándékozik gyarapítani. A Katalán könyvtár előző, hasonló gyűjteményétől eltérően (A gondviselés szeszélye, Íbisz Könyvkiadó, 1998), amelyben kétharmadrészt már elhunyt szerzők munkái szerepelnek, jelen válogatás kizárólag kortárs alkotók elbeszéléseit tartalmazza.
Leírás
Riga, 1906 adventje. Szinte tegnap volt, hogy a magukat Jaunā strāvának (az új iránynak) nevező ifjú lettek – meghallva az idők szavát – előbb bevezették a „Latvija” szót álombéli országukra, és az autonómia nem túl nagyratörő célját tűzték ki maguk elé, majd 1905-ben maguk is belesodródtak az Orosz Birodalmat megrázó forradalmi hullámba. Ábrándos lelkek, identitásidealisták, akik valóra akarták váltani a felvilágosodás ígéreteit: a társadalmi igazságosságot és a szolidaritást. Szószólóik kevesen voltak, de a forradalmakat sosem a tömegek robbantják ki, hanem inkább a leghangosabbak. És nincs senki, aki előre felmérné az árat, melyet utólag mindenkinek fizetnie kell.
OSVALDS ZEBRIS (1975) lett prózaíró, eddig négy kötete jelent meg. Brīvība tīklos (Szabadság hálóban) című elbeszéléskötetét 2011-ben a legígéretesebb debütálásnak választották Lettországban. Koka nama laudis (Emberek a faházban) című regényét Lett Irodalmi Díjra jelölték. A Gyerekrablás Rigában, amely a Mi. Lettország. XX. század című történelmi regénysorozatban jelent meg, 2017-ben elnyerte az Európai Unió Irodalmi Díját. A regényt több európai nyelvre is lefordították. A szerző legújabb munkája a 2019-ben befejezett Māra című regény, melyben a fiatalok mindennapjaival foglalkozik a mai Rigában. Osvalds Zebris a Lett Írószövetség tagja. 2016-ban és 2018-ban prózaíró mesterkurzust vezetett a Lett Irodalmi Akadémia szervezésében.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Osvalds Zebris |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 192 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 9789634145134 |
Fordító | Laczházi Aranka |
Sorozat | Valahol Európában |