Hasonló termékek
A nevelés kozmológusai
Karácsony és Kodály a néplélektani megközelítés jegyében a pedagógia és antropológia között rejtett közös keretet teremtett, és ez a keret tanítványaik révén is életképesnek bizonyult a hivatalos pedagógia körein belül és kívül, de e modell általános érvényét bizonyítja Németh László pedagógiájának sikere is, még ha tárgya folytán másképp is jutott ez érvényre. Szellem, lélek és az anyagi világ egysége, hármasságában is egységes antropológiai vállalkozás: az ontológiai helyreállítás pedagógiája. Egy közösség sorsa áll vagy bukik rajta, de nyertesei mindig személyek, a tanítványok.
Dicsőség tükre
Kálvin Institutiójában azt írja, hogy ez a világ Isten dicsőségének tükreként teremtetett. Amikor a teremtett világra, a teremtett emberre tekintünk, a dicsőség tükrébe nézünk és az örökkévalóságba pillantunk. Egyúttal nem feledhetjük, hogy kezünk alkotása, a szavak és a hangok összefűzése, a művészetek és a teológia művelése akkor teljesedik be és ki, ha egyedül az örökkévaló Isten dicsőségét tükrözi vissza.
Családi életre és kapcsolati kultúrára felkészítés
E kötet 10 tanulmánya a családi életre és kapcsolati kultúrára való felkészítés főbb témaköreinek az oktatásához kíván segítséget nyújtani, igyekezve az elméleti ismeretek mellé gyakorlati, módszertani eszközöket is felkínálni.
A kötet olvasója mind a saját családi önismeretéhez, mind szakmai fejlődéséhez egyaránt értékes ismeretekkel gazdagodhat, s a pedagógusok továbbképzésében szinte nélkülözhetetlen.
Leírás
2007 májusának végén megélénkült Csurgó, a Dunántúli Református Egyházkerület egyik patinás iskolavárosa, amely egy időre Csokonai Vitéz Mihálynak is menedéket adott. Jelképnek is szép, hogy a Szenci Molnár Albert Psalterium-ának négyszázadik születésnapja tiszteletére megrendezett, de nem kizárólag évfordulós tudományos tanácskozásnak az az „első somogyi oskola” adott otthont, amelynek egyik féltett kincse a Csurgói graduál. Mint a változatos tematikából is látható: irodalom- és művelődéstörténész, egyházzenész egyaránt szót kapott, hogy a hazai és a nemzetközi zsoltárirodalom jeles képviselőit és darabjait elemezve tisztelegjen e nemes, Sütő András szép szavát idézve – „századokat énekeltető” – műfaj előtt. S bár a konferencia kezdeményezője és fő szervezője a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara volt, sikerült tökéletesen „felekezetközi” dialógust is folytatnunk; az előadók sorában a református szakemberek mellett neves evangélikus, katolikus, ádventista, s a zsoltárokat nem egyházi szempontok szerint elemző kutatókat is köszönthettünk. Reméljük, hogy esztendőkkel e napsugaras csurgói egybegyülekezés után is érzékelni fogják kedves Olvasóink e zsoltáros komolyságon, igényességen is át-átütő oldottságát.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Petrőczi Éva, Szabó András |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 362 oldal |
ISBN | 978-963-236-483-4 |
Sorozat | Károli könyvek - Tanulmánykötetek sorozat |