Hasonló termékek
Egyéni panaszénekek a Zsoltárok könyvében
A panaszzsoltárok írói vágynak az Istennel való közösségre. Az ő példájuk a mai ember számára is mély üzenetet hordoz, amelyhez útmutatást nyújt ez a könyv.
Fundamentalizmus, protestantizmus, modernitás
Az akadémiai igényességgel megfogalmazott tanulmányok olyan olvasók számára is követhetőek, akik nem szakmabeli érdeklődők. Hozzájárul ehhez az írások mértéktartó terjedelme. A további tájékozódást pedig az irodalmi utalások bősége segíti.
Jakab, az Úr testvére. Jakab az ősgyülekezet és az ősegyház kontextusában
Galsi Árpád könyve hézagpótló a hazai tudományos életben, ugyanakkor a nemzetközi kutatás viszonylatában is újat hoz azáltal, hogy újszövetségi teológiai szempontból kívánja újragondolni Jakab szerepét. Emellett a szerző nem titkolt szándéka, hogy előmozdítsa a Szentírás jobb megértését és megélését.
A fowleri hitfejlődés-elmélet értékelése és alkalmazási területei
A könyv mindenki számára hasznos lehet, aki szeretné mélyebben megérteni, miért jellemzi a hívő emberek hitét a bizonyosság vagy éppen a kétség, a lelkes rajongás vagy a túlzott szkepticizmus, a kritikus távolságtartás más hitektől vagy a párbeszédképesség az egészen más vallást követők felé.
Az Edo-kori Japán
Kortárs Japanológia V.
Követhető-e Jézus
Követhető-e Jézus? Sokan úgy gondolják, Jézus különleges személye és nagysága utánozhatatlan. Valóban, elhívása speciális és megismételhetetlen. Azonban a Jézus-történet evangéliumokká formálódó elbeszélései mégsem pusztán az Isten Fiának, a Messiásnak a bemutatását végzik el.
Empátia - A beleélés lélektana
Folyamatok, alkalmazások, új szempontok
A könyvnek ez a hatodik, átdolgozott és kibővített kiadása. A szöveg igyekezik lépést tartani a tudományos fejlődéssel, de igyekezett megőrizni az érthetőséget a művelt átlagolvasó számára.
Lotilko szárnyai
TERÁPIÁS TÖRTÉNETEK ÉS MESÉK TRAUMÁT ÁTÉLT GYEREKEKNEK
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek.
Leírás
Az alvilág (Seol) ószövetségi megjelenéseinek vizsgálata a bibliatudomány évszázadok óta kedvelt témája. Az alvilág az ókori Mediterráneum kultúráinak világképe szerint a háromosztatú kozmosz alsó része, egyúttal pedig jogosan utalhatunk rá a halottak hazájaként: a ránk maradt szövegek szerint ide kerülnek az emberek haláluk után, ennek árnya fenyegeti az elesetteket, ennek valósága rémlik fel az ókori ember előtt, ha mulandóságán elmélkedik. E monográfia annak bemutatására tesz kísérletet, miként jelenik meg ez a téma az ószövetségi és a korai judaizmus korából származó, költői formájú imádságokban, azaz a zsoltárokban. A könyv célja feltérképezni, hogy e szövegek milyen változatos módon érzékeltetik a teremtett világnak ezt a mindennapi emberi tapasztalattól távol eső helyét. Az ószövetségi műfajok közül a zsoltárok utalnak a leggyakrabban és a legsokszínűbben az alvilágra. A kötet nem pusztán a Héber Bibliában található szövegeket vizsgálja, hanem kiterjeszti vizsgálati keretét azokra a zsoltár műfajú szövegekre is, amelyek más hagyományozók által maradtak ránk, így megjelennek benne a kizárólag görög vagy szír nyelven hagyományozott zsoltárok mellett a holt-tengeri tekercsek közé tartozó szövegek is.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Péntek Dániel Gábor |
Megjelenés | 2024 |
Terjedelem | 262 oldal |
Kötészet | ragasztókötött |
ISBN | 978-963-646-114-0 |
Sorozat | Károli könyvek - Monográfia sorozat |