Hasonló termékek
Az emberáldozattól az istennév kimondhatatlanságáig
Az Ószövetség gondolatvilágának kétféle megközelítése, a vallástörténeti és a teológiai, igen közel áll egymáshoz, mégsem azonos. A vallástörténeti a vallási gondolatok kialakulását, azok hátterét és a gyakorlatban való megjelenését, a vallásgyakorlatot vizsgálja, míg a teológiai magukra a gondolatokra, azok tartalmára és összefüggésrendszerére koncentrál.
A politikai filozófia alapelvei
Domingo Blanco Fernández könyvében a politikai filozófia alapjainak mélyebb megértésére törekszik, mint azt a szerző által kritikával érintett mai politológiai irányzatok egyáltalán érdemesnek gondolják.
A reformáció örökségében élve
A Budapesti Károli Református Egyetem Hittudományi Karán a reformáció 500. évforduló tiszteletére szervezett konferencia tanulmánykötetének mottója is lehetne a dr. Bogárdi Szabó István püspök igei köszöntőjében megfogalmazott kijelentés: „Ha valamit meg kell tanulnunk a reformációból, akkor az éppen az, hogy egy tapodt at sem előrébb lépni, ha a múltat rózsaszín szemüvegén át nézzük; és az 500. évfordulón eléggé megkísért ez.”Kocsev Miklós dékán pedig köszöntőjében rámutatott, hogy a reformáció szellemi örökségében na gyszerű lehetőséget lát, amely éltető, előbbre visz és ebből az örökségből a következő nemzedékek is élni fognak. Az oktatókon (is) múlik, hogyan adják át az örökséget, hogy azok jó impulzusokat eredményezzenek.
Ardzsuna dilemmája
Ha a Krisna-hívők kizárólag hirdetőoszlopokon népszerűsítenék programjaikat, valószínűleg csak egy lennének a sok megváltást ígérő plakát között. Ők azonban már megjelenésükkel is tudatosan felhívják magukra a figyelmet (ahogyan ők mondják: az öltözékükkel is prédikálnak); bekopognak lakásunkba, megszólítanak az utcán, adományt kérnek az ételosztásra, és könyveket, szórólapokat adnak a kezünkbe, melyekben meghívnak minket
egy Krisna-templomba „egy napra, egy hétre vagy egy életre”.
Bevezetés Philón életéhez és írásaihoz
Kenneth Schenck az Indiana Wesleyan University-n működő Wesley Seminary dékánja, és ugyanott az Újszövetség és a keresztény lelkipásztorkodás professzora. A Zsidókhoz írt levél, Philón, és az újszövetségi teológia elismert szakértője.
Vallás és hagyomány
Ez a könyv vallás és hagyomány kapcsolatáról szól. A vallási alakzatok történeti formái mindenkor hagyományosak: alapításra hivatkoznak, szentnek tekintett iratok gyűjteményét használják, kultikus és gyakorlati tradíciót őriznek, tanaikat mindezek alapján és egységében határozzák meg. Másfelől a hagyomány fogalma ugyancsak vallási jellegű.
Széchenyi István és Sina György közös vállalkozásai
„A legnagyobb magyar” történelmi jelentősége vitathatatlan. Nagyvonalú tervei és országot formáló alkotásai közismertek. Kevesekben merül fel azonban a kérdés, vajon milyen anyagi eszközökkel tudta mindezt megvalósítani?
Leírás
„Életemnek csaknem a felét, harminchét esztendőt jezsuita szerzetes misszionáriusként töltöttem Japánban. A jezsuiták által alapított Sophia Egyetem teológiai karán tanítottam dogmatikus teológiát. Ez volt hivatalos főfoglalkozásom, de természetesen egyebet is csináltam: bejártam Japánt, és tartottam előadásokat keresztény témákról, részt vettem tudományos kongresszusokon, szolgáltam a lelkipásztorkodásban. Szakterületem a keresztény teológia.
2019-ben felkértek a Károli Egyetem japán szakjának tanárai, hogy rendezzem sajtó alá a kelet-ázsiai vallásokról szóló kurzusom anyagát. Örömmel vállalkoztam erre a feladatra, mert e vallások helyes ismerete fontos részét képezi a mai globális műveltségnek. Be kell azonban vallanom, hogy a kelet-ázsiai vallások kutatásának területén nem vagyok szakember. A harminchét éves kelet-ázsiai tartózkodás és az ottani vallások követőivel folytatott baráti érintkezés révén azonban nagyon sokat tanultam, és lelkileg is gazdagodtam. Remélem, hogy az objektív igazság keresésével és belső szimpátiával megírt könyvem segíteni fogja a nyitott szívű keresztény embereket is, hogy közeledjenek az Istenhez, aki a végső boldogító reménység mind a keleti, mind a nyugati emberek számára.”
Nemeshegyi Péter SJ (1923–2020)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Nemeshegyi Péter SJ |
megjelenés | 2020 |
méret | 158×226 mm |
terjedelem | 152 oldal |
kötés | ragasztókötött |