Hasonló termékek
A fowleri hitfejlődés-elmélet értékelése és alkalmazási területei
A könyv mindenki számára hasznos lehet, aki szeretné mélyebben megérteni, miért jellemzi a hívő emberek hitét a bizonyosság vagy éppen a kétség, a lelkes rajongás vagy a túlzott szkepticizmus, a kritikus távolságtartás más hitektől vagy a párbeszédképesség az egészen más vallást követők felé.
Igaz szó igaz élet
Michel Foucault-t 1970-ben választották a Collge de France tanárává, onnantól fogva egészen haláláig, 1984-ig tanított a nagy presztízsű intézményben. Az ezekben az években tartott előadásai átiratát, amelyek alapvetően megváltoztatták a Foucault-ról alkotott képünket, 1997 és 2015 között publikálták tizenhárom kötetben. Az Igaz szó, igaz élet az első magyar nyelvű összefoglaló munka a kései Foucault vonatkozó kutatásairól.
Formák funkciói – funkciók formái
A 20. század utolsó harmadában – mintegy ellensúlyozandó a strukturalizmus
és a generatív grammatika szintaxis-központú, logikaimatematikai
szemléletű nyelvvizsgálati módszereit – új nyelvleírási
elmélet bontakozott ki.
Realista fenomenológia
Módszer és beállítottság
Az öneszmélés fenomenológiája
A fenomenológiai redukció problémája Husserl késői filozófiájában
Ezúttal nem az a kérdés, hogy létezik-e az új filozófiai dimenzió, ahol végső soron minden kérdésre választ kaphatunk, hanem feltesszük,hogy ez lehetséges.
A kérdés az, hogy elérhető-e számunkra, hétköznapi emberek számára, és képes-e arra, hogy megváltoztassa az életünket.
A végesség hermeneutikája
Az idő mint filozófiai probléma Martin Heidegger gondolkodásában
Martin Heidegger (1889–1976) 20. századi német filozófus gondolkodását kezdettől fogva meghatározta az idő problematikájával való konfrontáció. Vajon mit hozott az időnek ez a felfedezése és kidolgozása az ember számára? Mit jelent egy olyan filozófia a gondolkodás számára,
amely kiemelten kezeli véges időbeliségünk szempontját?
Az amerikai keresztény vallási fundamentalizmus története: a kezdetektől 1947-ig
Izsák Norbert tanulmánykötete igen alapos és megbízható munka egy hazánkban kevéssé ismert kérdéskörről.
Leírás
A pluralizmus a modern vagy posztmodern társadalmak magától értetődő jellegzetessége, benne a vallások közötti és a vallásokon belüli pluralizmussal. Ebben a gyűjteményes kötetben olyan tanulmányokat bocsájtunk közre, amelyek társadalmi és kulturális pluralizmus vallási dimenziójával foglalkoznak. A tanulmányok más-más társadalomtudományi diszciplína alapján íródtak, sokéves transzdiszciplináris együttműködés és együttgondolkodás eredményeként. A pluralizmusról plurális nézőpontok érvényesítésével tárgyalhattunk. A vallási dimenziót akár a konvivencia laboratóriumának is tekinthetjük. A kötetben közölt tanulmányok részben elméleti kérdésekkel foglalkoznak, részben a régió vallási sokféleségének bemutatásával. Haszonnal forgathatják a kortárs társadalmi és vallási folyamatokkal foglalkozó szakemberek, valamint a sokféleség provokációjával küzdő közép és felső szintű döntéshozók is.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Máté-Tóth András |
Megjelenés | 2024 |
Terjedelem | 266 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-963-646-153-9 |