Hasonló termékek
Állami jog és erkölcsi rend
Jelen kötet Ernst-Wolfgang Böckenförde jog- és vallásfilozófiai, államelméleti munkásságából szemelget, főként olyan tanulmányokat állítva középpontba, amelyek jog és erkölcs, vallás és jog bonyolult viszonyrendszerét veszik górcső alá, és máig ható tanulsággal szolgálnak.
Xántus János írásai
A humánetika és a természetvédelem megközelítéséből
"A polihisztor Xántus János a XIX. században élt és tevékenykedett. A szerző meggyőződése szerint: ,,olyan időszak volt ez a humán történelem során, amelyben nemcsak az emberi tevékenység sokfélesége, alkotóképességének kibontakozása teremtődött meg,hanem megalapozódott az erőfölényre épülő, az egész földi bioszférát érintő, pusztítást is magában hordozó gondolkodásmód."
Homofóbia Magyarországon
Könyvünk az első magyar nyelvű kötet, melynek központi témája a homofóbia, azaz a homoszexualitás kulturális leértékelése. Szerzőink, akik között találunk többek között antropológust, biológiatanárt, filmtörténészt, jogászt, levéltárost, neveléstudományi szakembert, nőtörténészt, pszichológust, szociálpolitikust és szociológust, többféle diszciplína felől közelítve tárják föl a Magyarországon is tapasztalható homofóbia különféle aspektusait. Könyvünk célja a gondolatébresztés és a közös gondolkodás arról, hogyan lehet(ne) minél hatékonyabban visszaszorítani a homofób társadalmi kirekesztés különböző formáit a mai Magyarországon.
Leírás
A több mint 40 éve folytatott kutatásaim arra az eredményre vezettek, hogy az egészségszociológia, a népesedési folyamatok, valamint az éghajlatváltozás területén megjelenő új kihívások egymással összefüggnek, és közös okokra vezethetők vissza. Ma már a társadalmak jövője szempontból egyre fontosabb az a kérdés, hogy a modern társadalmak miért nem tudnak megfelelő válaszokat adni ezekre a kihívásokra, miközben a következményeit pontosan és jól ismerik. A kötetben megjelenő tanulmányaim, amelyek elsősorban a társadalom és az egyének egészségével és betegségével foglalkoznak, erre a kérdésre is keresik a választ.
Szakmai pályafutásom elején, a nyolcvanas években, személyesen éltem át a szociológia iránti rendkívül jelentős társadalmi érdeklődést, majd a kilencvenes évektől kezdve ennek csökkenését. A kötetben választ keresek arra is, hogy miért következett be ez a változás, mely az elmúlt évtizedekben folyamatosan megújulásra ösztönözött. A tanulmányok azt is bemutatják, hogy a társadalom gyors átalakulása idején milyen új kérdések vizsgálatát tartottam fontosnak, milyen új kutatási módszereket használtam, és végül hogyan és miért jutottam el a holisztikus szemléletmód szociológiai alkalmazásához. A kötet végső soron arról szól, hogy a holisztikus szemléletmód hogyan járulhat hozzá az egyén és a társadalom betegségeinek megértéséhez és gyógyításához.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Antal Z. László |
Megjelenés | 2021 |
Terjedelem | 248 oldal |
Kötészet | ragasztott, kartonált |
ISBN | 9789634147053 |
Sorozat | Ars Sociologica sorozat |