Hasonló termékek
Hogyan üldözzünk egyházakat?
Kötetünkben a kommunista állambiztonsági szolgálatok egyik legfontosabb működési területével ismerkedhet meg az olvasó. A „Fehér Hollók” munkacsoport fiatal kutatói egy korábban „szigorúan titkos” belügyi tankönyv elemzésével mutatnak rá azokra a törekvésekre és módszerekre, amelyek a kommunista titkosszolgálatoknak a hazai egyházak elleni munkáját meghatározták.
A forradalom visszanéz
Sándor Iván könyve több nemzedékhez szól. Azokhoz is, akik még átélték az ötvenhatos forradalmat és szabadságharcot, és azokhoz a fiatalokhoz is, akik talán semmit sem tudnak róla.
1956 a munkástanácsok
Sokan, sokszor, sokféle politikai szemszögből értékelték már 1956-ot. Kovács Marika visszaemlékezése annyiban különbözik ezektől, hogy – saját sorsába ágyazva – a magyar munkásosztály egy jobb világ megteremtéséért vívott, elszánt harcát mutatja be. Élete meghatározó élményéről, a munkástanácsok forradalmáról beszél, melynek megértését és bukásának okát fiatal lány korában elkötelezetten és kétségbeesetten kereste, míg végül Lev Davidovics Trockij írásaiban találta meg Franciaországban. A visszaemlékezés Párizsban íródott franciául, de tanulságul szolgálhat a mai nemzetközi munkásmozgalom számára is.
A Kisfa galeri
Rend és káosz, bűn és bűnhődés, szerelem és gyűlölet, élet és halál: e fogalmak falainak rendre „biztosítókötél nélkül” ütköztek neki a könyv szereplői, és sokan nagy árat fizettek érte.
A politika reprezentációja a kortárs könnyűzenében
A magyar viszonyok között a jelen kötet úttörő jellegű, mert nem csak hazai témákat dolgoz fel, és nem csak a szűkebben vett kortárs zenére fókuszál. A letűnt kor, a szocializmus világának kritikai értékelései mellett a félmúlt és a jelen számos zenei szubkultúrája.
Rádiós történelem
Emlék(kép)ek – Konferenciabeszámolók
Konferenciabeszámolók – Véleménycikk az orosz–ukrán háborúról
Titkok - Képek - Nyolcvanas évek /The Secret Pictures of the Eighties
A mögöttünk hagyott évekről mindannyian őrzünk emlékeket. Időnként élményeinket fotográfiák elevenítik fel, amelyek származhatnak saját fotóalbumunkból, néha pedig más fényképészek munkásságának termékei.
Leírás
A XX. század utolsó harmadának meghatározó és egész Közép-Európa sorsát hosszú távra is befolyásoló eseménye az 198990-es rendszerváltozás, amely életünk szinte minden területén, így a sajtóban is, nagy változásokat hozott. Hogyan tükröződik mindez a hírlapíró, publicista Martin József (1944) munkásságában? erről szól ez a kötet, amely a szerzőnek az elmúlt negyedszázad folyamán készült írásaiból válogat. A kérdésre a legegyszerűbben úgy válaszolhatunk, hogy a változások a korábbi külpolitikai újságírót műfaji és tematikai sokszínűségre ösztönözték. Szellemi portyázásnak is nevezhetők a napi cikkek, jegyzetek, elemzések, interjúk és a napilapok rövidre szabott írásaihoz képest terjedelmes tanulmányok. Hol is kezdődhetnének másutt a kalandozások, mint az Antall-kormány hivatalba lépésekor, 1990-ben, s folytatódnak a politika kacskaringós útjain. A szellemi kiruccanások azonban egyáltalán nem állnak meg az aktuális politikai vagy gazdaságpolitikai elemzéseknél: így kerül a kötetbe Széchenyi István és Szabó Zoltán, Jókai, Mikszáth és Móricz, Yehudi Menuhin és Bartók Béla, és még sokan mások. Az írások egy része akár utazásra is csábíthatja az olvasót, hiszen egy eldugott kis falutól a Tolna megyei Miszlától, amely történetesen a kötet szerzőjének szülőhelye Párizsig, Londonig, Amerikáig kalandozik a szerző, s közben persze emlékezik szeretteire, drága halottaira, barátaira, kollégáira, akik már nem lehetnek közöttünk. A sokfelé tájékozódó és nyitott érdeklődésű olvasó bizonyosan talál magának olvasnivalót e kötetben. S lehet-e ennél nagyobb öröme a tollforgatónak?
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Martin József |
Megjelenés | 2016 |
Terjedelem | 200 oldal |
Kötészet | puhatáblás, ragasztókötött |
ISBN | 9789634140023 |