Hasonló termékek
Lotilko szárnyai
TERÁPIÁS TÖRTÉNETEK ÉS MESÉK TRAUMÁT ÁTÉLT GYEREKEKNEK
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek.
A pszichológia gyakorlata a pedagógusképzésben
Tanulmányok a pedagógia és a pszichológia határvidékéről
Pszichoterapeuták a Kádár-korszakban
Élettörténet és pszichoterápia
Összetörve
Őszinte válasz az összeomlásra
(fordította: Stumpf-Biró Balázs)
Környezeti kérdések – közösségi válaszok
A humán környezettudomány a 21. század szülötte, egy olyan korszaké, amikor az emberiség már nem teheti meg, hogy a környezeti problémákat figyelmen kívül hagyja, vagy egyetlen nézőpontból próbálja átlátni és kezelni.
Mélyalkalmazkodás
Eligazodás az éghajlati káosz valóságában
(fordította: Stumpf-Biró Balázs)
A krónikus betegségek lélektana – Válság és megújulás
A könyv a betegség, a fájdalom és a fogyatékosság tapasztalatát a pszichológia és a fenomenológia módszereivel vizsgálja. Az utóbbi évtizedekben a fenomenológiai, interpretatív irányzatok egyre inkább teret hódítanak az egészségpszichológiai kutatásokban. A könyv középpontban, Arthur W. Frank kifejezésével, a „mélyen” beteg ember tapasztalata áll, akinek a betegsége krónikus vagy kritikus, befolyásolja döntéseit, átírja élettörténetét, kihat az identitására.
Leírás
A könyv a filozófia és a pszichológia határvonalán játszódó vizsgálódásokba vonja be az olvasót, fókuszában három sajátos tapasztalati tartománnyal, melyek mindegyike módosult tudatállapotot feltételez. Ezek az álom, a trauma és a pszichedelikus élmény – ez utóbbi kapcsán a szerző vizsgálja a misztikus élményt és a skizofrén hallucinációkat is.
A misztikus élmény magja az unio mystica – a valamilyen transzcendens természetűnek gondolt nagyobb egésszel (Isten, lét, univerzum) való egyesülés érzése. A Skizofrén élményei ezzel szemben egyediek, nincsen ilyen visszatérő elemük. Végül a Pszichonauta élménye kevert természetű, az álom, a nappali fantázia és az észlelés különböző jegyeit tartalmazza sajátos kombinációban, tartalmi szempontból számos hasonlóságot mutatva a misztikus élménnyel. A Pszichonauta számára a tárgyak gyakorlati hasznosságát háttérbe szorítják azok esztétikai és metafizikai-spirituális vonatkozásai. A Misztikuséval összehasonlítva élménye tünékeny, csak ritkán hagy maga után tartós nyomokat, ezért itt inkább kvázi-misztikus tapasztalatról beszélhetünk, spirituális természetű tartalmakkal és érzelmi hangoltságokkal. Hallucinogén szerek hatására az ént és a világot elválasztó határ meggyengül, átjárhatóvá válik – a valódi unio mystica élménye azonban csak kivételes esetekben jelenik meg.Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Szummer Csaba |
megjelenés | 2024 |
terjedelem | 320 oldal |
kötés | ragasztókötött |
ISBN | 978-963-646-052-5 |
Sorozat | Károli könyvek - Monográfia sorozat |