Hasonló termékek
Ruszki komputer
Semezdin Mehmedinović önéletrajzi ihletésű kisregényének elbeszélője az ostromlott Szarajevóban próbálja átvészelni a kilencvenes évek legvéresebb konfliktusát, ám végül mégis kénytelen elhagyni a hazáját. A rövid történetekből felépített kötetben az ostromlott város nem díszlet, hanem komor valóság, de a szabad élet reményével kecsegtető, motelszagú Újvilág is a kitaszítottság és valóra nem váltható ígéretek földje marad. A Ruszki kompjuter a háborús évek és az emigráció első időszakának érzékenyen, finom humorral és kegyetlen őszinteséggel megírt naplója, a szemtanú látomása egy darabokra hullott világból, az önhibájukon kívül pokolra került, ott mégis a helyüket kereső emberekről. A kisregény megjelenése óta a délszláv háború (újra)értelmezésének egyik megkerülhetetlen könyvévé vált. A vérontásban szilánkokra hasadó tudat, és az emigráció gyökértelenségében őrlődő emlékezet megrendítő krónikája.
Született Szovjetunióban
A Született Szovjetunióban voltaképpen egy útikönyv, mégpedig az érzelmesebb és ugyanakkor szórakoztatóbb fajtából. Az egykori szovjet birodalom legmeghatározóbb helyszíneire kalauzol minket Ernu, olyan helyekre, melyeket azonban hiába is keresnénk az utódállamok térképén, hiszen nem földrajzi értelemben vett sétára invitál minket a szerző. A szovjet ember mindennapjainak tipikus színterein (pionír-tábor, kommunalka, farmerpiac) keresztül mutatja fel azt a tapasztalatot, ami másképpen elbeszélhetetlen lenne: mit érzett, hogyan gondolkodott, szeretett, szorongott a néhai homo sovieticus. Pátoszmentes iróniába oltott nosztalgiával idézi fel egy eltűnt világbirodalom utolsó két évtizedének valódi arcát"
Móló és óceán
A regény Zeelandról, Hollandiának erről a különleges részéről szól, és 1944-tól 1971-ig követi végig egy család történetét. Bemutatja, hogy a háború hogyan sújtotta az országot, és a nemzet hogyan őrizte meg tradicionális vitalitását mindeközben, hogy új virágzásnak indulhasson a harcok után.
A titkos történelem
MICHAEL HULSE (1955) angol fordító, kritikus és költő. 1978-ban Dole Queur című versével megnyerte az első Nemzeti Költészeti Versenyt, amelynek zsűrijében Ted Hughes, Fleur Adcock és Gavin Ewart foglalt helyet. 1980-ban Eric Gregory-díjat nyert, 1991-ben Cholmondeley-díjat. Az egyetlen költő, aki a Bridport Költészeti Díjat két alkalommal is megkapta (1988, 1993).
Hazátlanok
Mark Collins regénye, a Hazátlanok egy olyan történetet mesél el, néhány hétköznapi, egyszerű ember sorsán keresztül, ami nekünk, magyaroknak különösen érdekes lehet, hiszen az 1956-os forradalom utóéletének egy eddig elhallgatott, szinte elfelejtett epizódjáról rántja le a leplet.
Hát boldog vagyok
Salman Rushdie: "..A.L. Kennedy olyan író, aki bővében van emberségnek és melegségnek - ami külön öröm a mai sivár időkben -, emellett igen ügyesen bánik a bonyolult, rétegzett narratívával, és a cselekményt úgy építi föl a megdöbbentő tetőpontig, hogy minden a helyén van, és egy cseppet sem érezzük keresettnek." A. L. Kennedy válasza: "alman Rushdie, ez aztán az úriember, ez a Mr. Rushdie."
Nyughatatlanok
Az elmúlt évek egyik leghíresebb és legszélesebb körben vitatott és méltatott nagyregénye. Lengyelországban a Nike-díjat, Nagy-Britanniában a „Man Booker International” díjat nyerte el. A szerző 2019-ben megkapta az Irodalmi Nobel-díjat.
Keats levelei
Keats viszonylag későn kezdett írni, s nem volt még egészen huszonhat éves, mikor tüdővészben meghalt. E roppant szűkre mért idő alatt azonban megírta azokat a remekműveit, melyekben – Szerb Antal szerint – „a költő »intenzitásában« már olyan igazságokról beszél, amelyek túl vannak megismerésünk határain – és elfog bennünket a horror sacri”.
Leírás
Amanda Barbara az őt felnevelő apja halála után, a hagyaték ügyében keresi fel rég idegenné vált anyját, hogy azzal kelljen szembesülnie, a nő nemcsak elhagyta annak idején, de további sötét foltok is vannak múltjában: szinte mellékesen bevallja lányának, hogy évtizedekkel korábban két gyilkosságot is elkövetett, és a legkisebb bűntudatot sem érzi miattuk.
A történetbe gyökeres fordulatot hoz az elhunyt Cathy K. Penza alakja, aki Amanda számára a "menő nagynénit" testesíti meg, és nem mellesleg Málta-szerte ünnepelt író a Castillo nyomozóról szóló regényei miatt. A robbantásokkal, korrupcióval terhes nyolcvanas években született Castillo-regények részletei fontos szerepet játszanak a könyvben, mesterien ellenpontozva Amanda személyes történetét.
A regény igazságok és féligazságok, feloldhatatlan paradoxonok és egymással szemben álló nézőpontok lépcsőfokain keresztül vezet vissza bennünket a nyolcvanas évek endemikussá vált korrupciójának és felmagasztalt erőszakának világába.
CLARE AZZOPARDI (1977) máltai író, a Máltai Nyelvtudományi Intézet vezetője a Máltai Egyetemen, akinek művei számos irodalmi díjat nyertek. Kétszer nyerte el a Nemzeti Irodalmi Díjat, a Castillo című regényét pedig az Európai Unió Irodalmi Díjával ismerték el. Az irodalom népszerűsítésével foglalkozó Inizjamed nevű szervezet aktív tagjaként számos irodalmi fesztivál és workshop szervezésében vett részt, gyakran az LAF-fel (Literature Across Frontiers) együttműködésben. Máltai nyelven ír, de novelláskötetei és regényei immár számos nyelven napvilágot láttak.
VÁRADI PÉTER (1976) fordító, szerkesztő, költő. Két saját kötete jelent meg, valamint mintegy harminc szépirodalmi, humán és társadalomtudományi kötet fordítója. Doktori fokozatát az ELTE Esztétika szakán védte meg.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Clare Azzopardi |
Megjelenés | 2021 |
Terjedelem | 260 oldal |
Kötészet | ragasztókötött, kartonált |
ISBN | 9789634148081 |
Fordító | Váradi Péter |
Sorozat | Világ-szép-irodalom |