Hasonló termékek
A jelenkor kritikája
„…a közönségesség azzal végződik, hogy – mint ahogy a Dalai Láma ürülékét tisztelik – a söpredék első jöttmentjét imádják, vagy saját magukat látják benne imádattal; olyan viszonyulás ez, amely a demokráciában megfelel annak, mintha a monarchiában a császári koronát aukcióra bocsátanák.” Ezeket a sorokat Kierkegaardtól A jelenkor kritikája című műben olvashatjuk.
Emigráció és identitás
56-os menekültek Svájcban
Az 56-os forradalom leverése után kb. 200000 magyar hagyta el az országot. Svájc 13000-nek nyújtott menedéket. A munka elsőrangú kérdése: a kiválasztott tanúk beszámolója nyomán az elmúlt korszak emléknyomait felfedezi. Milyen sajátos módon reagáltak új élethelyzetükre a menekültek? A munka magját a velük folytatott beszélgetések képezik.
Önpusztító nemzeti habitus
Magyarország az öngyilkosságok gyakoriságát tekintve legalább másfél évtizede világelső, vagy ahhoz közeli pozíciót foglal el. Kevésbé ismert, hogy ha nem is ilyen egyértelműen ez nemcsak az öngyilkosságokra, hanem mindenféle önpusztítással kapcsolatba hozható jelenségre is igaz.
A Kisebbségi területi autonómia elmélete és gyakorlata.
Leírás
Dr. Temesváry Zsolt, a Szociálpolitikai Szemle szerkesztőségi tagja, egyetemi adjunktus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szociológiai Intézetének főállású oktatója és az MCI Management Center Innsbruck Szociális Munka Tanszékének állandó vendégoktatója. Korábban a Nemzeti Család és Szociálpolitikai Intézetben tevékenykedett kutató-elemzőként és évekig dolgozott a szociális segítés gyakorlatában kórházi szociális munkásként. Doktori disszertációját 2015-ben védte meg az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, kutatási témája a feltételekhez kötött segélyezés európai tapasztalatainak vizsgálata volt. A tudományos fokozat megszerzését megelőzően a Trentói és a Bázeli Egyetemen folytatott kiegészítő tanulmányokat, valamint a Svájci Vöröskeresztnél tevékenykedett önkéntes segítőként. Számos hazai és nemzetközi folyóiratban és szakkönyvben jelentek meg publikációi magyar, angol és német nyelven a szociális munka, a szociálpedagógia és a szociálpolitika területéről. Tanácsadóként közreműködött az ENSZ, az Európai Unió és a Világbank számára megfogalmazott szociálpolitikai és gyermekvédelmi témájú országjelentések és állásfoglalások elkészítésében. Fő kutatási területei a közép-kelet európai országok szociálpolitikáinak összehasonlító elemzése, az egészségügyben végzett szociális segítés vizsgálata, valamint a hajléktalanság és lakhatási problémák okainak feltárása. Jelenleg Bázelben folytat kutatásokat, ahol a kelet-európai bevándorlók életkörülményeinek és lakhatási nehézségeinek elemzésével foglalkozik.