Hasonló termékek
Köztes terek
A rendszerváltás utáni nyócker identitása
A Köztes terek a közelmúlt "nyóckerét" vizsgálja, vagyis azt a városnegyedet, amely a rendszerváltás utáni rövid életű, mégis egyedülálló roma identitásépüléseknek, kulturális gyakorlatoknak, önreprezentációs kísérleteknek volt a helyszíne.
Szakrális terek Budapesten a rendszerváltozás után
"A kötet két alapvető filozófiai és társadalmi kategória, a tér és a szakralitás összekapcsolása mentén a hazai társadalomkutatásból lényegében hiányzó kérdésköröket tárgyal."
Társadalom és gazdaság - II. javított kiadás
A magyar néprajztudományban egyre nagyobb teret nyer napjainkban az a felfogás, amely a „néprajzot” és a „szociokulturális antropológiát” egységben látja, s a kettőt elválaszthatatlan egységnek tekintve együtt műveli. E felfogás talán legfajsúlyosabb képviselője – immár fél évszázada – Sárkány Mihály. Munkásságának épp az a tény kölcsönöz kiemelt jelentőséget, hogy néprajzban és antropológiában, Európában és Európán kívüli témákban egyaránt otthonosan mozog, kölcsönös megtermékenyítő hatást váltva ki, közvetítő szerepet töltve be a magyar társadalomtudományokban.
Hiányos fiasítás
A Hiányos fiasítás az elbeszélés szabad áramlásának regénye, kis epizódokra osztva, melyekbe anekdotikusan lépnek be emberek, történetek, dolgok és körülmények.
Vidékiek és városiak
A tudás- és imázshasználat hatásai a vidéki Magyarországon
A kötet tanulmányai a nemzetközi tudományos gyakorlatra támaszkodva kisebbfajta fordulatot hoznak a hazai vidékkel foglalkozó tudományok témaválasztásában. A vidék kutatása a vidékről szóló tudásnak és képzeteknek a kutatása is. Ahogy és ami megjelenik a kollektív gondolkodásban és a képzetekben sok esetben az a vidék vagy azzá válik a vidék.
Felmagasztosulás
„Akkora volt ennek az asszonynak a kiábrándultsága, olyan rettenetes és olyan elviselhetetlen."
A Bolgár Kulturális Minisztérium Arany Évszázad-díja,
A Nemzeti Hristo G. Danov-díja, Elias Canetti-díj,
Európai Unió Irodalmi Díj (2014)
Környezeti kérdések – közösségi válaszok
A humán környezettudomány a 21. század szülötte, egy olyan korszaké, amikor az emberiség már nem teheti meg, hogy a környezeti problémákat figyelmen kívül hagyja, vagy egyetlen nézőpontból próbálja átlátni és kezelni.
Az Una hullámai
A háborúval nem lehet szembenézni. Aki túléli, az ezzel kínlódik. E regény szerzője a kilencvenes évek boszniai háborújának katonái és túlélői közé tartozik.
Leírás
A kötetben szereplő írások egy, a Magyarország 31 leghátrányosabb helyzetű járásában zajló Gyerekesély programok fenntarthatóságát vizsgáló kutatás terepmunka-tapasztalatairól szólnak. Hat járásban folytattunk mélyfúrást, melynek célja az volt, hogy a kezdetektől a zárásig végig kísérjük a programok megvalósulását, azt az építkezési folyamatot, amely során a menedzsmentek felállásától kezdve a programelemek intézményesülésén és kapacitásépítésén keresztül azok helyi közösségbe való beágyazódását is megismerjük. Koncepciónk szerint ugyanis ez a folyamat vezet el ahhoz az állapothoz, amikor a programok fenntarthatóvá válnak. A megvalósítási időszak elején, közepén és végén végzett terepmunkák, interjúk és dokumentumelemzések lehetővé tették a folyamatok dinamikájának és az ok-okozati összefüggések jobb megértését.
Reményeink szerint a hat járási program részletgazdag, interjúkkal alátámasztott ismertetése, ahol a kutatói elemzések mellett megszólaltatunk helyi munkatársakat, szakembereket, településvezetőket és célcsoporttagokat, jól leírja e programok komplexitását és eredményeit, amellett, hogy bemutatja azokat a nehézségeket és kihívásokat is, amelyekkel a résztvevőknek szembesülniük kellett a megvalósítás során.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kiss Márta,Perpék Éva |
Megjelenés | 2023 |
Terjedelem | 224 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-963-418-054-8 |