Hasonló termékek
Jakab, az Úr testvére. Jakab az ősgyülekezet és az ősegyház kontextusában
Galsi Árpád könyve hézagpótló a hazai tudományos életben, ugyanakkor a nemzetközi kutatás viszonylatában is újat hoz azáltal, hogy újszövetségi teológiai szempontból kívánja újragondolni Jakab szerepét. Emellett a szerző nem titkolt szándéka, hogy előmozdítsa a Szentírás jobb megértését és megélését.
A ferences regula. Korai és mai értelmezések
A regula arra hív minket, akárcsak az előző nemzedékek testvéreit, hogy kezdjünk párbeszédet vele. A találkozás feltételei ugyanazok, mint minden párbeszédben: meg kell nyílni a másik felé, tiszteletben kell tartani különböző voltát, ugyanakkor meg kell próbálni megérteni a szándékait.
Hárfa és lant ébredése
"A Zsoltárok könyve teológiáját sokféleképpen lehet leírni. Az itt bemutatott tanulmányok nem szisztematikusak és nem érvekre alapozott teológiát fejtenek ki. Bízom azonban abban, hogy hozzájárulhatnak egy új, egységesebb, integráltabb teológiai érzékenység kialakításához a Zsoltárok könyve olvasásában. Ez a kötet nem létezik olasz nyelven, kizárólag magyarul jelenik meg. Hogy megszülethetett, az Szabó Miklós Xavér, Szatmári Györgyi és tanítványaik türelmének és szorgalmának köszönhető, akikkel a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Bibliatudomány Tanszékén dolgoznak. Nekik és minden jóakaratú magyar nyelvű olvasónak szívbéli köszönetemet fejezem ki."
Az Ószövetség regénye
Sugárutak és zsákutcák a kutatástörténetben
Régebbi kutatástörténeti munkákkal összevetve föltűnhet a figyelmes Olvasónak, hogy mindenki lényegesen nagyobb figyelmet szentelt a közelmúlt kutatásának, mint jelen kis kötetünk. Ha ebben más kutatástörténetet nem követtünk, annak egyszerű oka van: talán soha nem volt ennyire bizonytalan a jövő kutatásának alakulása, talán soha nem voltak ennyire megkérdőjelezve a kutatás alapvető modelljei, talán soha nem tűnt távolabbinak egy lehetséges konszenzus, mint éppen ma.
Leírás
A Lectio Divina, az "isteni olvasás" a középkori monasztikus szerzetességben érlelődött spirituális gyakorlat, bibliaolvasási módszer, mely a huszadik században a világi hívők körében is elterjedt. Valójában sokkal több, mint módszer: olyan lelki út, amely a betűktől, a szavaktól a Jelentés felé vezet, olyan mindennapi kapcsolódás az Igéhez, amely képes átformálni az ember életét és megalkotni benne Krisztus képmását. A könyv, mely az első komplett monográfia a Lectio Divina témájában, az imádságos igeolvasási hagyomány elméleti-teológiai alapjait és a kitartó végzéséhez szükséges gyakorlati szempontokat mutatja be a trappista szerzőtől megszokott közvetlen stílusban.
MICHAEL CASEY (1942-) atya trappista szerzetes, az ausztráliai Tarrawarra Apátság tagja. Teológiai tanulmányait Leuvenben végezte, majd Melbourne-ben doktorált. A középkori ciszterci irodalom szakértője és fordítója, számos önálló lelkiségi és teológiai írás szerzője. Beszédei és lelkigyakorlatai világszerte sokakat inspirálnak a monasztikus élet jobb megértésére és elmélyítésére. Magyar nyelven megjelent fontosabb munkái: Sem rabszolgák, sem gyermekek (Pannonhalmi Főapátság, Pannonhalma, 2019), Idegenek a város szemében (L'Harmattan Kiadó - Szent Mauríciusz Monostor, Budapest-Bakonybél, 2021).
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Michael Casey |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 210 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634149507 |
Sorozat | Lectio Divina |