Hasonló termékek
Pusztinya - Találkozás Istennel a csöndben, a magányban és az imádságban
Ez a könyv az általa alapított világi krisztushívőkből álló közösség spirituális vezérgondolatait foglalja össze, s a hétköznapi, Istenre szomjas olvasó számára is számos kincset tartogat.
Evagriosz Pontikosz a gondolatokról
Az embert rosszra csábító kísértés mibenléte mint kérdés már a Szentírás első lapjain felbukkan. Az Egyiptomban megjelenő korai szerzetesség sivatagi atyái, akik „mindentől távol mégis mindennel harmonikus egységben” éltek, az emberi lélek mélységeire való érzékenységgel írják le a kísértéssel járó belső folyamatokat. A démonok által sugallt gonosz gondolatok „specialistája”, pontuszi Evagriosz, a 4. századi sivatag egyik legjelentősebb szerzetesírója. Tanítása meghatározó a keleti és a nyugati lelkiség történetében. A jelen kötet négy rövid művének fordítását tartalmazza bevezetővel és jegyzetekkel.
Szánj időt magadra, hogy életed legyen
Notker Wolf, a bencés rend leköszönő prímás apátja, a világutazó, nagyvállalati felső vezetőhöz hasonló életet élő, időzsonglőr szerzetes saját bölcsességét osztja meg közérthető, egyszerű mondatokban mindenkivel, aki küzd az idővel. Az idő múlásával, hiányával, gyorsaságával, lassúságával, az idő szűkével, az időzavarral.
Csendhez szokott szív - Tíz szó a benedeki hagyományból
A kötetben összegyűjtött írások a monasztikus szerzetesi élet hagyományból táplálkozó jelenére irányítják a figyelmet. A benedeki és az azt megelőző tradíció fényében kérdeznek rá arra, hogy ki a szerzetes ma, hogy milyen ösvények kínálkoznak azok számára, akik a krisztuskövetés útján az atyák nyomdokain próbálnak járni.
A közösségi döntés
Csoportok általában jobb döntést hoznak, mint egyének. Több szem többet lát a fontos információkból; a nyílt vita segít a szempontok helyes mérlegelésében; a közösen hozott döntéseket inkább magukénak érzik a tagok, és az illetékesek a megvalósításban is motiváltabbak. Milyen szabályokat érdemes követni a közös döntéshozatalkor családban, iskolában, egyesületekben, egyházközségi vagy önkormányzati gyűléseken? Másképp döntenek-e olyan csoportok, amelyek hitbéli közösségnek mondják magukat és döntési folyamatuk során tudatosan keresik Isten akaratát?
Az emberáldozattól az istennév kimondhatatlanságáig
Az Ószövetség gondolatvilágának kétféle megközelítése, a vallástörténeti és a teológiai, igen közel áll egymáshoz, mégsem azonos. A vallástörténeti a vallási gondolatok kialakulását, azok hátterét és a gyakorlatban való megjelenését, a vallásgyakorlatot vizsgálja, míg a teológiai magukra a gondolatokra, azok tartalmára és összefüggésrendszerére koncentrál.
Leírás
A Lectio Divina, az "isteni olvasás" a középkori monasztikus szerzetességben érlelődött spirituális gyakorlat, bibliaolvasási módszer, mely a huszadik században a világi hívők körében is elterjedt. Valójában sokkal több, mint módszer: olyan lelki út, amely a betűktől, a szavaktól a Jelentés felé vezet, olyan mindennapi kapcsolódás az Igéhez, amely képes átformálni az ember életét és megalkotni benne Krisztus képmását. A könyv, mely az első komplett monográfia a Lectio Divina témájában, az imádságos igeolvasási hagyomány elméleti-teológiai alapjait és a kitartó végzéséhez szükséges gyakorlati szempontokat mutatja be a trappista szerzőtől megszokott közvetlen stílusban.
MICHAEL CASEY (1942-) atya trappista szerzetes, az ausztráliai Tarrawarra Apátság tagja. Teológiai tanulmányait Leuvenben végezte, majd Melbourne-ben doktorált. A középkori ciszterci irodalom szakértője és fordítója, számos önálló lelkiségi és teológiai írás szerzője. Beszédei és lelkigyakorlatai világszerte sokakat inspirálnak a monasztikus élet jobb megértésére és elmélyítésére. Magyar nyelven megjelent fontosabb munkái: Sem rabszolgák, sem gyermekek (Pannonhalmi Főapátság, Pannonhalma, 2019), Idegenek a város szemében (L'Harmattan Kiadó - Szent Mauríciusz Monostor, Budapest-Bakonybél, 2021).
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Michael Casey |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 210 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634149507 |
Sorozat | Lectio Divina |